Altera A.Ş.

Altera 1999 yılında grubun üretim şirketi olarak kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana piyasa ihtiyaçlarını karşılayacak yüksek kalitede ürünler üretmektedir. Altech® markası ile tek kullanımlık solunum devrelerinin ve infüzyon setlerinin üretimi, 5 ayrı class 8 temiz odada gerçekleştirilmektedir. Üretimi yapılan bütün ürünler CE işaretine sahiptir ve üretimin tamamı ISO 13485:2003+AC:2 2007 kalite yönetim sistemine göre gerçekleştirilmektedir. İhracatı yapılan ürünler FDA tarafından onaylıdır. Altera, altech® markası ile ürün üretmenin yanı sıra sağlık endüstrisindeki dünyaca ünlü firmalara sözleşmeli üretim yapmaktadır. Butik yapısı sayesinde sayısız konfigürasyonla, müşteriye özel ürün üretebilmektedir.

Altera şirketinin genel müdürlüğünü Atilla Sevinçli, genel müdür yardımcılığını Mert Sevinçli yürütmektedir. Altera'nın 3 fabrikadan oluşan üretim kompleksi İzmir-Tire Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunmaktadır.

Altera Tıbbi Malzeme A.Ş., yapmakta olduğu Ar-Ge çalışmalarını resmi bir Ar-Ge merkezinde yürütmek amacıyla, 2016 yılının Kasım ayı itibari ile Ar-Ge merkezi olma yolunda çalışmalarını başlatmış, 1 Mart 2017 tarihinde de T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Merkezi Değerlendirme ve Denetim Komisyonu’nun aldığı karar doğrultusunda Ar-Ge merkezi olmaya hak kazanmıştır. Altera Tıbbi Malzeme A.Ş. Ar-Ge merkezi, 226 m2’lik bölümü laboratuvar olmak üzere toplam 471 m2’lik alanda, ürün ve proses geliştirme, mevzuat ve test kontrol, son kullanıcı ve tedarikçi araştırmaları, sürekli iyileştirme ve değişiklik takip ve dokümantasyon bölümlerinde görevli toplam 18 Ar-Ge personeli ile Ar-Ge çalışmalarını yürütmektedir. Altera Tıbbi Malzeme A.Ş. Ar-Ge merkezinde iki tanesi Tübitak projesi olmak üzere toplam 8 adet Ar-Ge projesi yürütülmekte ve bu projeler kapsamında başta Dokuz Eylül Üniversitesi olmak üzere Ege Üniversitesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile işbirliği yapılmaktadır.

Web Sitesi