ICU Medical Çift Yollu İnfüzyon Setleri ve Pompaları

Kaset Mekanizması ve Volumetrik İnfüzyon Pompaları ile IV Uygulamalarda Klinik Mükemmelliğe Ulaşın

Meditera etkin ve deneyimli satış, pazarlama ve teknik servis hizmetleri ile hastanenizin infüzyon ihtiyaçlarına uygun, verimli, güvenli ve ekonomik infüzyon çözümlerini kullanımınıza sunmuştur.
 
Plum Çiftli İnfüzyon Sistemleri

ICU Medical infüzyon pompaları volümetrik gönderim yapan kaset mekanizmalı çift yollu infüzyon pompa setleri ile çalışan infüzyon pompalarıdır.
ICU Medical İnfüzyon Pompaları ve Çift Yollu İnfüzyon Setleri kritik bakım yapan ve IV ilaç uygulamalarının titizlikle yürütüldüğü tüm kliniklerde, kullanıma uygundur:

 • Yoğun Bakım Üniteleri (Anestezi Reanimasyon; PACU, KVC; Koroner, Pediatri, Yenidoğan / Neonatal, Nöroloji ve diğer tüm kritik bakım üniteleri)
 • Acil Servisler
 • Tüm Yataklı Birimler
 • Günübirlik Kemoterapi Uygulamaları
 • Onkoloji Servisleri
 İnfüzyonda Güvenli Uygulama, Ekonomik Çözüm

ICU Medical volumetrik infüzyon pompaları doğru hızda, doğru dozda volumetrik infüzyon ile güvenli sıvı tedavisi sağlar.

Tek setle Çift İnfüzyon:

 • Eşzamanlı gönderim: Bir adet ICU Medical, Plum çift yollu infüzyon seti ile 2 farklı ilaç farklı hız ve dozlarda TEK KANALDAN gönderilebilir.
 • ICU Medical, Plum çift yollu setin ana hattından (primer) hidrasyon sıvısı (İzotonik, Ringer laktat, Dextroz vb) gönderilirken üzerindeki sekonder hattan farklı bir ilaç (Antibiyotikler; İnotroplar; Analjezikler vb.) eşzamanlı olarak ve hız-doz ayarlaması yapılarak kontrollü olarak uygulanabilir. Böylece günde 3 – 4 kez tekrarlanabilen IV ilaçlar 2. Bir pompa seti açılmadan hastaya uygulanır.
 • ICU Medical, Plum çift yollu setin üzerindeki sekonder (ikinci) hattan gönderilen (Antibiyotikler; İnotroplar; Analjezikler vb.) ilaçlar enjektör ya da infüzyon torbası ile gönderilebilir. Enjektör ile uygulama yapabilmek manuel uygulamaları ve daha önemlisi enjektör pompa seti kullanımını azaltır.
    • "Kaset" mekanizması sayesinde pompa seti kullanımda sağılarak ezilmediği için diğer sistemlerin aksine, 24 saat yerine 72 saat süresince deforme olmadan, gönderim doğruluk oranını saptırmadan, sorunsuz kullanılabilir. Bu sayede standart pompa setleri günde bir set olarak tüketilirken çift yollu pompa setleri 2-3 günde bir set kullanılmaktadır.
Seti hastadan ayırmadan hava boşaltma özelliği

 • Kaset sistemi üzerinde bulunan hava odacığı 2ml’ye kadar havanın tutulabilmesini sağlar. Bu sayede kaset sistemi tarafından 2ml hava tutulduğunda sekonder sıvı girişinden bu hava çıkarılabilir. Pompadaki tek tuşa (hava çıkar tuşu) basılarak havanın sekonder porttan çıkması sağlanır. Bu işlem esnasında setin hastanın damar yolundan ayrılmasına gerek yoktur. Bu durum Başta yoğun bakım ve yenidoğan üniteleri olmak üzere tüm birimlerde IV uygulamalara bağlı enfeksiyon riskinde azalma sağlar. Böylece hem enfeksiyon riskini azaltarak hasta güvenliğini korur, hem de hastane enfeksiyonuna bağlı tedavilerden, zamandan ve işgücünden tasarruf sağlar. Ayrıca hemşirelik hizmetlerinde kolaylık ve zaman tasarrufu sağlar.
 • Ayrıca havayı dışarı atmak için set damar yolundan ayrılmadığından, hiç ilaç kaybı yaşanmaz. Toksik ilaçlar için de kontaminasyon riski olmaz.

Serbest akış önleme:

 • Çift yollu set pompadan ayrıldığında serbest akışa geçmeyi engelleyen mekanizması sayesinde otomatik olarak kapanır. Set pompadan ayrıldığında hastaya tehlikeli şekilde bolus ilaç gitmesi engellenir. Özellikle kritik ilaçlarda serbest akışın otomatik engellenmesi hemşirelik hizmetleri ve hasta tedavi güvenliğine ciddi katkıda bulunmaktadır.

Yükseklik Bağımsız Çalışma

 • Volumetrik infüzyon pompası üstün mekaniği ile pompanın hastaya göre yüksekliğinden bağımsız olarak her seviye ve konumda doğru ve güvenli infüzyon sıvı gönderimi sağlar. Pompanın konumu ne olursa olsun gönderim doğruluğu etkilenmez. Bu durum yoğun bakım gibi pek çok cihazın kullanıldığı alanlarda pratiklik sağlar, tedavinin kesilmesini engeller. Ayrıca ambulanslarda, hasta transportunda bu pompaların kullanımını olanaklı kılar.

 

ICU Medical Çift Yollu İnfüzyon Setleri ve Pompaları