ICU Medical Kemoterapi İlaç Uygulama Sistemleri

Kaset Mekanizması ve Volumetrik İnfüzyon Pompaları ile IV Uygulamalarda Klinik Mükemmelliğe Ulaşın

Üstün değer sağlayan ürünler ile IV tedavisi için gerekli tüm ihtiyaçları kaliteli ürünler ile karşılayarak, hastalarınızla geçirdiğiniz zamanı en üst düzeye çıkarmak için hasta merkezli IV ürün ve hizmetler sunmaktayız.

Hekimin belirlediği protokole uygun olarak hazırlanan kemoterapi ilacının doğru dozlarda ve sürelerde verilmesi hızla yayılabilen ve ilerleyebilen bu hastalıkların tedavisi için önemlidir. Aynı zamanda kemoterapi ilaçlarının doğru doz ve hızda gönderilmesi hastalarda bu toksik ilaçların yaratabileceği yan etkilerin (bulantı, kusma, böbrek toksisitesi vs.) oluşmaması açısından çok önemlidir.

ICU Medical infüzyon pompaları ve çoklu kemoterapi uygulama pompa setleri; tek set ile ve kapalı sistemle çoklu ve ardışık kemoterapi uygulamalarına uygunluk, atık aşamalarında kapalılığını koruma, gibi özellikleri ile ayaktan ve yataklı kemoterapi uygulamalarının en güvenli çözümüdür.

 
Kapalı Sistem Hava Yönetimi ile Maksimum Güvenlik

Sette oluşabilecek hava kaset sisteminde hapsedilir, tedavi kesilmeden ve hastadan seti ayırmadan otomatik olarak çıkarılır ve kapalılık korunur.

 • Tedavi Kesintilerinin Önüne Geçin: Hava alarmı oluşmadan önce kaset sisteminin hava tuzağında 1 ml’ye kadar hava hapsedilir. Hava kabarcıklarının sistemi durdurmasına engel olunur.
 • Kontaminasyon Riskini Azaltın: Seti hastadan ayırmaya gerek olmadığı için potansiyel kontaminantlar elimine edilir. Böylece hem enfeksiyon riskini azaltılarak hasta güvenliği korunur, hem de hastane enfeksiyonuna bağlı tedavilerden, zamandan ve işgücünden tasarruf sağlanır.
 • Tehlikeli (Toksik) İlaçlara Maruziyeti Önleyin: USP 800’e uygun olarak kapalı sistem uygulama seti sayesinde toksik ilaçlara maruziyet engellenir.
 • İlaç Kaybını Engelleyin: Hastadan ayırmadan hava çıkarıldığı için distal hattaki ilacın dışarı akıtılmasına gerek yoktur. İlaç kaybı tamamen önlenir. Yenidoğan ve pediatride gönderilen çok küçük dozlarda bile hiç ilaç kaybı yaşanmaz.
 • Gönderim Doğruluğundan Emin Olun: "Kaset" mekanizması sayesinde pompa seti, kullanımda sağılarak ezilmediği için kullanım süresince gönderim doğruluk oranını saptırmadan, sorunsuz kullanılabilir.

Ürün Detayı

ICU Medical infüzyon pompaları ve çoklu kemoterapi uygulama pompa setleri;

 • Kapalı sistem pompa setleri havayı hapsetme ve hastadan ayırmadan hava çıkarma özelliği ile enfeksiyonu, kontaminasyonu, toksisiteyi azaltır, ilacı, hastayı, hasta yakınlarını, hemşireyi ve doktoru korur.
 • Tek set ve kapalı sistemle tekli, ikili, çoklu ve ardışık kemoterapi uygulamalarında kullanıma uygundur,
 • Gerektiğinde eşzamanlı uygulamalar yapılabilir,
 • Çoklu infüzyonda doğru dozda ve doğru hızda gönderim sağlar,
 • Işıktan korumalı setler ile ışıktan korunması gereken ilaçlar dahil tüm onkoloji ilaçları uygulanabilir,
 • Atık aşamalarında kapalılığını koruma özelliği ile ayaktan ve yataklı kemoterapi uygulamalarının en güvenli çözümüdür.
ICU Medical Kemoterapi İlaç Uygulama Sistemleri