Üretim

İlk firması 1983 yılında kurulan Meditera bugün 700'ün üzerinde çalışanı ile tıbbi malzeme üretim, satış ve ihracatı gerçekleştirmektedir. Merkezimiz ve üretim tesislerimiz Tire – İzmir’de konumlanmıştır. 40.855 m2 alanda kurulmuş, 20.000 m2 kapalı alan, 5.000 m2 temiz odada enjeksiyon, ekstrüzyon ve montaj ile üretim gerçekleştirilmekte; geniş AR-GE ve mühendislik kadroları ile ürün, kalıp, enjeksiyon kalıp tasarımları yapmaktadır.

Ayrıca Meditera’nın know-how desteği ile 2019 yılında kurulmuş olan şirket iştiraki S&MOHR America fabrikası, Meksika’da solunum sistemleri üretmektedir.  S&MOHR America Meksika, ABD ve Latin Amerika ülkelerinde tıbbi cihaz endüstrisine hizmet vermektedir.

Meditera ürün geliştirme, yenilikçi tasarım ve yeni üretim tekniklerine üst düzeyde önem verir, sürekli inovasyonu destekler ve konusunda sağlık sektörünün günümüz ihtiyaçlarını karşılar ve gelecekteki ihtiyaçlarına da hazırlık yapar.

Tasarım, Kalıplama ve Montaj

Ürün portföyünü geniş ve son teknoloji kalıplarla destekleyen tesislerimiz enjeksiyon ve ekstrüzyon makineleri ile granülden yarı mamule ve son ürüne üretim gerçekleştirmektedir.
Enjeksiyon ve ekstrüzyonla üretilen parçalar (yarı mamüller) montaj hatlarımızda yüksek kalite standartlarını karşılayacak şekilde bir araya getirilir, paketlenir ve etiketlenir.

Temiz Odalar

Bakteriyel partikül yükünü minimumda tutmak için üretim, montaj ve paketleme işlemlerimizin tümü ISO 14644 standardına uygun sınıf 8 (100.000 Class) temiz odalarda gerçekleştirilmektedir.

Butik Üretim

Tüm solunum devreleri sağlık profesyonellerinin klinik ihtiyaçlarına uygun olarak uzunluk, hortum tipi, aksesuar (su tutucular, anestezi balonu, gaz örnekleme hattı, maskeler, filtreler vb) içeriği açısından çeşitlendirilebilir.

Tek Kullanımlık Tıbbi Cihazlar

Meditera çapraz bulaşma riskini önlemek için tek hasta kullanımlık solunum devreleri üretir. Tek kullanımlık ürünler tedavi süreçlerinin etkinliğini artırırken diğer tedavi ve hasta bakımı alanlarına daha çok zaman ayrılabilmesini sağlarlar.